Hudba na obřad

Na hlavní část svatebního obřadu s účastí do 50 hostů budete potřebovat minimálně 9 skladeb, které dostatečně vykryjí všechny důležité částí celého ceremoniálu. Níže najdete přehled těchto pasáží, včetně 100 tipů na konkrétní songy.

Je dobré také neopomenout podkresovou hudbu, která zazní před zahájením obřadu a provede hosty usazováním a úvodní organizací. Pro kompletně dokonalý zážitek je nutnost zajištění bezdrátového mikrofonu na mluvené slovo oddávajícího.

Pokud mé služby na ozvučení obřadu objednáte, tak se nemusíte o nic starat. Pomohu Vám sestavit skladby a jako zvukař se postarám o kompletní technické vybavení, načasování songů a optimální hlasitost.

1. song - nástup ženicha

První skladba na příchod ženicha zahajuje svatební obřad. Délka skladby by měla být adekvátní vzdálenosti k obřadnímu místu, ale převážně se stihne nastoupit do 2 minut.

Více informací

1. song - nástup ženicha

2. song - nástup nevěsty

Druhá skladba je tou nejvíce očekávanou a již při prvním tónu se hostům tají dech, přichází nevěsta! Délka této skladby by měla být minimálně 3 minuty, aby nevěsta stihla pohodlně nastoupit.

Více informací

2. song - nástup nevěsty

3. song - prstýnky a první polibek

Třetí skladba podkresluje kouzelný okamžik výměny prstýnků a prvního políbení. Pro tuto část je vhodné vybrat skladbu, která má pomalejší začátek s postupně gradující hudbou. Přibližně stačí song s délkou 2 minut.

Více informací

3. song - prstýnky a první polibek

4. song - podpisy a přípitek

Čtvrtá skladba ukončuje oficiální část svatebního obřadu a decentně podbarvuje podpisy novomanželů, svědků i přípitku. Zde doporučuji zvolit klidnější song o délce 4 minut.

Více informací

4. song - podpisy a přípitek

5-8. song - gratulace hostů

Pátá, až osmá skladba doprovází gratulace svatebních hostů, tato hudba by měla být veselá a živější. Doporučuji mít připraveny minimálně čtyři skladby, neboť tato část je časově nevyzpytatelná.

Více informací

5-8. song - gratulace hostů